Wątek: Garmin zūmo XT
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.04.2023, 08:45   #218
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 271
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 19 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucjusz Zobacz post
Ja używałem w ATAS Iphone'a połączonego kabelkiem USB i jestem zadowolony. Na kolorowy wyświetlacz moto za pomocą CarPlay rzuciłem ekran Google Maps i dostałem w zasadzie to co najważniejsze. Dodatkowo ATAS wydaje słyszalne i identyfikowalne dźwięki przed najważniejszymi manewrami - np zmiana kierunku lub zjazd z głównej drogi. Niestety ze względu na wzrost temperatury smartfona, byłem raz zmuszony ukryć go przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych dlatego wylądował w środku Takbag'a. Potem już było ok. Temperatura otoczenia w czasie zdarzenia to około 22 stopni, telefon był w tym samym czasie połączony z interkomem hełmu po bluetooth.
Tu pojawia się kolejne zagadnienie czy natężenie prądu z gniazda USB ATAS przy zastosowaniu opisanej powyżej konfiguracji będzie wystarczające do podtrzymania zasilania dla telefonu przez okres 6-8 godzin zabawy na moto z włączonym CarPlay, GoogleMaps, Yanosik do tego połączenie bluetooth i standardowy GSM.
ps. żeby nie było, jestem wyznawcą marki Garmin i używam różnego rodzaju zegarków i nawigacji - łącznie z motocyklową ZUMO już od ponad 15 lat, jednak ze względu na cenę i kolejne urządzenie do ogarnięcia i pilnowania to w tej chwili podziękuję. Na razie, później się zobaczy. Są za i przeciw użytkowaniu dedykowanej navi, jednak chodzi o to żeby plusy nie przesłoniły nam minusów takiego rozwiązania.
To jest właśnie największa wada tego rozwiązania - przegrzanie się telefonu wyłączanie nawigacji. W upale 30 stopni nawet w tankbagu jest za gorąco dla iPhone. Ja musiałem wkładać do kurtki w miejsce gdzie jest wentylacja, a i tak od czasu do czasu bawi się wyłączała ,
Dlatego przystosowałem do moto swojego gpsmap 66sr. I mam pytanie przy okazji jakiej aplikacji używacie aby wygodnie zaplanować trasę np Google Maps itp i później przenieść ja na urządzenie ?
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem