Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.04.2023, 14:58   #1
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 977
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 godz 30 min 43 s
Domyślnie Dach budynku gospodarczego/wymiana pokrycia.

Witam. Tematy na tym forum są wszelakie, więc może i w tym mi ktos doradzi.
Szykuję się do wymiany pokrycia dachowego, około 100 m2 , od 94 roku leży eternit. chcę to zmienić ( i tu dylemat na co - blacha trapezowa czy płyta warstwowa) na nowe pokrycie , by móc na tym ułożyc panele fotowoltaiczne do grzania wody. Połac korzystna bo na południe idealnie i kąt tez ok.
Mam dylemat czym to pokryć. Jest to budynek gospodarczy i jest tam głównie bałagan na 1 piętrze i trochę maszyn na parterze. 2 spadowy dach, około 12x 4 metra jedna połać.
Myślałem nad płyta warstwową- ale to koszt 104 m2 grubej na 4 cm i cena brutto z transportem do mnie to 11,600zł Do tego miesiąc czekania, cena trochę z dupy.. ale, blacha trapezowa, sensowna, to też około 50 zł za m2, do tego folia pod, bo się skrapla, no i to zwykła blacha.
Był majster i za całą robotę, łącznie z rozbiórką eternitu, chce 7000zł .
metrów jest około 104. W tym ma zrobic rynny , 2 wyłazy dachowe, obróbkę komina i wiatrownice. Nie wiem czy to dużo czy mało. Belki, konstrukcja zostają stare, bo zdrowe sa , łaty raczej nowe, choc te stare nie wyglądają źle.
Pytanie w co iść. Czy nie iść na razie w nic w ogóle, może stanieje. płytę warstwową kłądłem 2 lata temu SAM, na wiacie tez około 100 m2 i jest malina, ciepło w mrozy i ogólnie dobrze to wygląda. ale to był parter.
Nie wiem jak u Was ceny wyglądają- Tu (dolnośląskie) tak wołają - wymiana pokrycia 45zł za metr, zdjęcie eternitu, około 15 zł za metr. i ułożenie go w kupki.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem