Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.04.2023, 21:22   #630
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,567
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 13 godz 47 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luti Zobacz post
Ad rem:
Ten tryzub jest zaczerpnięty z Herbu OUN M, czyli mielnikowców.
Wcześniej był również herbem przedwojennego OUN.
Fakt. To nie byli grzeczni chłopcy. Skrajnie prawicowa ideologia, ale ugrupowanie (w sensie OUN M) miało mało wspólnego z ludobójstwem naszych Rodaków.
W sprawie zbrodni ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą niemiecką należy przypominać że w imię Hitlera w czasie IIW.Ś. ochotniczo służyły następujące ukraińskie formacje powiązane z OUN-M:
https://pl.wikipedia.org/wiki/OUN-M


Luti.
Ostatecznie edytowałem tego posta i powycinałem te mądrości z wikipedi, bo nie dawało mi to spokoju. Napiszę jeszcze raz.


Masz rację, że ludzie z OUN-M w porównaniu z Banderowcami wyglądają nieporównywalnie lepiej. Zwłaszcza,jeśli chodzi o to, co wytłuściłeś, czyli ludobójstwo rozumiane w sposób właściwy do tego wątku.
Chciałem jednak zaznaczyć, że relatywnie sporo więcej ich przeżyło przez emigrację umożliwioną im przez gen. Andersa, wszak byli nadal obywatelami IIRP.
Jednak skażenie nacjonalizmem integralnym pozostało i dziś odżywa w dużej mierze dzięki nim i ich spadkobiercom, posiadającym znaczne wpływy. Jako moderatorzy kierują i wspierają działania w stylu „Ukraina ponad wszystko, ponad wszystkich” nie oglądając się na ofiary.
Stąd uważam, że jakiekolwiek powiązania mentalne z tym, co znamy ze wspólnej historii powinny wyczulać, zapalać czerwoną lampkę nie tylko wśród zwykłych ludzi, jakimi tu jesteśmy, ale u naszych włodarzy. Zaistniała sytuacja obrazuje brak ich wyczucia.
Jeszcze raz dziękuję za wiążącą odpowiedź.

Ostatnio edytowane przez ATomek : 05.04.2023 o 23:28 Powód: sprostowanie stanowiska
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem