Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.03.2023, 00:27   #84
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 897
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 1 min 46 s
Domyślnie

Warto jedynie pamiętać, że co innego odczucia z jazdy, a co innego cyferki, których nie oszukasz.
Możesz mieć wrażenie, że to jedzie. Ale stoper jest brutalny.
Jeśli masz w samochodzie 150 vs 190 KM to lepiej jedzie mocniejszy. (Mówimy o takim samym pojeździe). Masa czyni cuda, wiadomo. Ale skoro mam do wyboru TDI, które po dodaniu gazu jedzie pięknie momentem z dołu (podobnie jak benzyny dużej pojemności) to wolę to zdecydowanie od kręcenia takiej benzyny.
Konkluzja: diesel potrafi być oszczędniejszy zapewniając fun z jazdy w średnim zakresie obrotów. Mała benzyna jeśli ma za takim dieslem nadążyć, musi być kręcona sporo wyżej co odbija się negatywnie na spalaniu.
A sporo głosów pt "mieści się w tyle i tyle /100km to jazda na kropelce, a nie normalna dynamiczna jazda.
Dawno temu miałem Passata B4 1,9 TD. 75KM. Zmieniłem turbo, pokręciłem przy pompie i zaczął jechać. Zszedł z 18s do 100 do 11. To był szok. Również w spalaniu. Wcześniej mieszcząc się w 5-6l średnio bez rozróżnienia czy miasto czy trasa zaczął wciągać 8-14(górna wartość to trzymanie Vmax około 175-180km.h przy 4500obr.)
Co ciekawe, moje ustawienia zwiększały zużycie paliwa tylko wtedy, kiedy używało się prawej nogi.
Nie było wcześniej czym wyprzedzać to jechałeś w rządku za innymi i palił mało. Było co wciskać to wciskałeś, wyprzedzałeś i palił dużo więcej. Styl jazdy i to jak patrzymy na ruch drogowy to połowa istotności w tym jaki silnik nam potrzebny i jakie będziemy mieć spalanie. Ale jak tylko dynamiczna jazda wchodzi w grę to im mocniejszy silnik tym bardziej podobne spalanie do małych silników, które i tak zostają z tyłu, ale za to palą
Jak z ciężarowym Volvo: może nie jest bezawaryjne i trzeszczą plastiki, ale przynajmniej dużo pali
__________________
Masa wrogiem przyspieszenia
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem