Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.03.2023, 13:09   #31
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 632
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 20 godz 35 min 20 s
Domyślnie

U mnie golf VI z 2009 1,4TSI 122KM manual prawie 170K przebiegu, mega zrywne auto, 5 zapina już przy 50-60km/h, da się tym jeździć szybko, bo ciągnie nawet do 218km/h, palić się nie da mniej niż 5,8l/100km, potrafi spalać przy moim koło 12 nawet... Mój czterocylindrowy miał niby silnik ten poprawiony, ale G prawda, taki sam badziew IMO. Naprawy już 2 miał. Wady: jak 5 osób, to szajs nad szajs, ciągnie gorzej jak w Golf IV co miał wolnossaka 1,4 75KM, hamować to silnikiem się nie da w żaden sposób, klocki padają co 1,5-2 lata. Na krótkie dojazdy nie są to dobre silniki, bo rozgrzać malutki silniczek powinno się szybko, ale niestety nie da się tak szybko... Spalanie w mieście w zimie wzrasta drastycznie, nawet o 1,5l. Wymiany oleju praktycznie co 10-12K... Jak raz było powyżej 15K, to się galareta z oleju zrobiła na dole miski, więc czyszczenie prawie wzsystkiego..
Patrzeć jaki symbol silnika, bo nadal mają problemy z tłokami, mimo że producent i większość użytkowników mówi, że nie ma problemów... niby poprawione te tłoki, blok z alu poprawili, żeby lepiej pracował i nie drgał i nie żre oleju jak poprzednie, ale poduszki pod silnikiem padają dość szybko (poprawili?), wałki nie do wymiany... producent zaleca sprawdzenie paska rozrządu niby przy 200km bez wymiany, a ma wytrzymać taki pasek niby cały silnik... więc jak to ile wytrzyma silnik Nie zalecają jazdy na wysokich ani na niskich obrotach, więc też nie naj.. Głośna praca na jałowym zimnym i już od 3,5K obrotów wzrasta dźwięk jak diesel, czyli faktycznie na wysokich obr. ciężko jechać.. Na autostradzie powyżej 120km/h to przyjemnie nie będzie i przyspieszenia nie będzie wiele. Mój mechanik od TSI (bo tylko tymi się zajmuje), mówił że lepiej nie ryzykować, a jak coś się psuje w takich, to zamiana całego silnika... Takie moje info, wybór Twój.
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem