Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.03.2023, 10:54   #8
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 729
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 16 godz 6 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kudlacz Zobacz post
Hej do pracy, gospodarskiej brałbym, Honda foreman sztywny most z tyłu mniejszy komfort jazdy, lepszy do pracy (np. Z przyczepką). Skrzynia sekwencyjny Automat.
Potem Yamaha Grizzly. Niezależne zawieszenie, automat, komfort. Ale i taki szczegół jak częste wsiadanie i zsiadanie by coś podpiąć - to tu bym się skłaniał john deere buck 500 (zresztą jakiś klon chyba arctic cata). Podobnie gdy chcesz co jakiś czas podjeżdżać co kilka metrów po prostu naciskasz cyngiel i jedziesz (nawet idąc obok quada). Idąc dalej tym tropem dojdziesz do wniosku, że taki miniciągnik potrafi więcej w pracy - ma hydraulikę, podnośniki, wałki odbioru mocy, itp, a nawet skrzynie hydrostatyczna czyli taki Automat, w cenie do 30 kpln kupisz już fajne coś, typu Holder, hako.
Wsio... Zdjęcia z netu na szybko
Oczywiście ze mini ciagnik zrobi więcej pracy i bedzie można podpiąć narzedzia pod hydraulike. I brałem pod uwage oczywiste rozwiązania.
Ale aż takiego sprzetu nie potrzebuje. Generalnie ja plus toki i łopata to już za mało ale prawdziwy ciągnik to już za duzo i za drogo.
Coś celuje pomiędzy. Oraz tak jak wspomnialem mam 2 miejsca puki co oddalone o 15km. Dla porownania kolega Yanmarem 33konnym jechał do mnie ponad godzine bo jest ograniczony do 12km/h a ATV jednak moze szybciej. Na chwile obecną przyczepa plus zdolnośc sprawnego i szybkiego poruszania sie jest dla mnie ważniejsza. ZObaczymy jak sie temat rozwinie za jakiś czas.
Kodiak też ma sztywny most. Oczywiscie biore pod uwage Hondy ale co dziwne nie wiem dlaczego uzywane hondy są jakoś zawsze bardziej umęczone życiem. Przynajmniej ja na takie egzemplarze trafiałem podczas wstepnych oględzin i przymiarek.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem