Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.01.2023, 15:24   #42
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,435
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 4 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Pojazd holowany i hołdujący nie jest zespołem pojazdów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Że akurat ostatnio musiałem się holować, to mnie zaintrygowałeś i oczywiście masz rację, ale zobacz na to:
"Chociaż kodeks drogowy nie traktuje holowanego i holującego jako zespołu pojazdów, to według prawa ubezpieczeniowego tak właśnie jest. W razie kolizji kierowcy odpowiadają tak, jak kierowcy pojazdów z przyczepą. Chęć pomocy i holowanie kogoś mogą mieć więc nieprzyjemne konsekwencje, bo odpowiedzialność za stłuczkę podczas holowania ponosi holujący. Z jego ubezpieczenia pokrywane są szkody spowodowane przez niego, jak i przez holowany pojazd. Nawet jeśli były połączone, ale się rozłączyły,a samochód holowany się jeszcze toczył – również za tą szkodę odpowiada holujący. Podstawą prawną jest Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – art. 37 ust. 1 i 3 tej ustawy szkoda wyrządzoną ruchem zespołu pojazdów mechanicznych, jest pokrywana z ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu ciągnącego, a także holującego."
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem