Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.12.2022, 11:38   #505
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,566
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 11 godz 4 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
Polityka nie ma sumienia. Są ludzie, którzy nadal czczą stalina i hitlera.
Dobrze powiedziane. Na zobrazowanie tego problemu mam gazetkę wyborczą sprzed Majdanu. Dostałem ją na spotkaniu przedwyborczym jednego z liderów radykalnej partii, dziś jednej z wiodących.

liasz.jpg


Tak to graficznie zobrazował swój program wyborczy: uśmiechnięty, dumny Mołojec w wyszywance nadziewa na widły Żyda, potrząsa nim, a ten gubi sakiewki z pieniędzmi i świadczeniami.

Wiem, to tylko grafika przedwyborcza, ale daje dobitny obraz dążeń i sposobów, mających przypodobać się wyborcom w 2013r.

To też widoczny przykład postępującej radykalizacji Ukraińców - wyborów, jakie dokonują, co obrazują choćby procenty poparcia partii Swoboda (od 1991 roku pod nazwą Socjal-Narodowa Partia Ukrainy),która symboliką nawiązywała do neonazizmu, rasizmu i antysemityzmu. Od 2004r zmieniona nazwa na Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” oraz logo partii- ideogram IN, trawestacja symbolu Wolfsangel – na rzecz dłoni stylizowanej na trójząb. W czterech głównych ośrodkach Zach UA ich poparcie to 40%.
Kult Bandery i UPA to 70%
Partie i ich przybudówki- organizacje i stowarzyszenia, ich kontakty i finansowanie to zbyt obszerny temat. Ciągłe zmiany retoryki, widocznych symboli mają za zadanie zmylić opinię publiczną. Ludzie się nie zmieniają.

OD 2009 roku aktywiści partii usiłują zakłócić uroczystości rocznicowe upamiętniające zbrodnię w Hucie Pieniackiej.

To już historia. Każdy przeżyty dzień, to historia, ale jakże istotna, bo na tym gruncie znaczącego wzrostu poparcia dla nacjonalistów od 2012 wyrósł Majdan 2013-2014 i początek wojny, czyli zajęcie Krymu, aż po wydarzenia dzisiejsze.

Gdzie się zaczyna i kończy polityka? Zazwyczaj dowiadujemy się o tym zbyt późno.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem