Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.11.2022, 21:41   #76
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,399
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 9 godz 51 min 43 s
Domyślnie

Co do pompki to bardziej byłem zainteresowany, że może znalazłeś inne / tańsze rozwiązanie ale doszedłem do wniosku, że kupiłeś używaną.... i tylko tyle bez podtekstów


Co do wycieku, i tak go nie będzie, chyba że będziesz stał w miejscu z 15min albo masz ustawioną dużą ilość dawek w krótkim czasie a olej jest podawany nie na zębatkę a w "powietrze" u mnie aby pojawiła się kropla, która opadnie na podłogę potrzeba 5 impulsów każdy po 3 minuty czyli ok 15min w miejscu bez obracania kołem a i tak to tylko kropla. Bardziej widziałbym jakiś wyłącznik całkowity jak długo będziesz latać w terenie, chociaż i tutaj piach w b.krótkim czasie czyści łańćuch z oleju a niewielka jego ilość jaka jest podawana nie ma specjalnego znaczenia.

Generalnie przy podawaniu na zębatkę zużywa się znikoma ilość oleju jest to całkowita przeciwność ogólnie stosowanych olejarek gdzie dysza jest w okolicy zębatki/łańcucha ale nie styka się z zębatką.

Zauważyłem iż przy krótkim czasie załączenia pompy nie napełnia się ona w całości i podaje mniejszą dawkę, która też staje się bardziej czuła na gęstość oleju lub jego temperaturę, po prostu pompa potrzebuje więcej czasu do pełnego napełnienia i tak b. znikomej dawki jednorazowej.

Lampka od pompki jak dla mnie zbędny gadżet to nie poziom paliwa, że trzeba pilnować ... codziennie szczególnie w trasie robię obchód motocykla i brak smarowania od razu widać a dla łańcucha 300 czy 500km bez smarowania nie ma znaczenia a problem i tak trzeba rozwiązać.

Testuj. ja mam pompę dellorto, są też pompy mikuni i inne, nie musi być tak samo jak u mnie.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem