Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.11.2022, 18:00   #489
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,566
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 8 godz 5 min 54 s
Domyślnie

Dziękuję Wojtek za odpowiedź.

OK. wałkujemy dalej:

Po tym, jak zamieściłem film ze świadectwem Stanisława Srokowskiego na ukraińskie ludobójstwo na Kresach Wschodnich, zareagowałeś wpisem zmiękczającym odpowiedzialność Ukraińców za zbrodnie. Wbrew chronologii faktów poszedłeś znacznie dalej nazywając polskie akcje odwetowe- w wyniku których ginęły również niewinni ludzie- ludobójstwem. Wzbudziłeś tym wiele kontrowersji, bo wyraziłeś pogląd twardy i nadal go umacniasz, choć jak przyznałeś, czytałeś źródła ponad dwadzieścia lat temu. Skąd więc teraz takie stanowisko?

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
ATomku - przemilczanie własnych win oraz skupienie na własnych krzywdach to naturalne konswkencje każdej wojny. Ba! To całkiem ludzkie: widzimy grzechy innych, nie widzimy własnych.

Piszesz o ludobójstwie na Polakach. My dokonaliśy na Ukraincach.

Oni wychwalają swoich zbrodniarzy. My podobnie.

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
ATomku -
Tomku - czy uważasz, że Polacy nie mordowali niewinnych ukraińskich cywili (również w kościołach, podczas nabożeństw)? Jeżeli tak uważasz to podaj źródła na to proszę.
Wymyślasz sobie jakąś tezę i najpierw delikatnie prosisz, żebym ja dał na nią dowody.

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
ATomku:
Ja prosiłem Ciebie o źródła na twierdzenie, że Polacy nie mordowali niewinnych cywili. Rozumiem, że to gdzieś wyczytałeś. Chciałem zobaczyć prace, w których tak się pisze.
Dziś już wierzysz, że to ja gdzieś wyczytałem, że Polacy nie mordowali niewinnych cywili i pytasz o źródło. Tak właśnie wyglądają metody stalinowskie- wymagają czasu i cierpliwości.

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
ATomku: wskazałem Ci źródła na potwierdzenie tego, że również Polacy mordowali Ukraińców (i nie jest to antypolskie stwierdzenie).
Nikt tutaj tego nie kwestionuje; pojawiają się fakty, liczby, ale Ty już zapomniałeś, że te mordy nazwałeś LUDOBÓJSTWEM i to od początku stanowi istotę mojego wzburzenia. Piszesz już o mordach w tysiącach!
nie ponosząc za to żadnej konsekwencji, wciąż odwracając kota słowną i emocjonalną żonglerką:

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
...jeżeli opracowania są według Ciebie/Was sfałszowane...

...Dla mnie internet nie jest dobrym źródłem do nauki historii...

...narcyzm-kolektywny-czyli-przewrazliwienie-na-wlasnym-punkcie-przyczyna-wrogosci...

...twierdzenie, że jak ktoś cierpiał, to My. A jak ktoś czynił zło - to nie my. Trend ogólnoświatowy...

...jak już uznać, że IPN ma zmanipulowane archiwa...
Przepraszam, ale szkoda mi czasu na odniesienie się do wszystkich Twoich fantazji jako metody deprecjonowania czyjegoś odmiennego stanowiska.
Mimo to dziękuję za Twoją aktywność w tym wątku i pozdrawiam.

Uogólniając:
W Twojej ostatniej wypowiedzi padło plus minus 300słów. Moje oczekiwania w tym wątku zaspokoiłbyś jednym konkretnym- Sahryń.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem