Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.10.2022, 09:45   #1452
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 632
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 19 godz 30 min 39 s
Domyślnie

Wszystko indywidualnie w zależności od wieku, stanu zdrowia, wagi, kondycji, umięśnienia itd...
Ciężko to określić jednoznacznie, niby dla osób mających problemy zwyrodnieniowe jest pomocna jazda na rowerze, bo regeneruje (odżywia) staw kolanowy...
Ale to dobre dla rehabilitacji czyli "amatorska" i spokojna jazda...

Nawet złe ustawienie siodła czy zła wysokość ramy może mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia, a mało się o tym mówi. Każdy jeździ póki może i nie boli..
Rower lepszy niż popularne ostatnio bieganie czy inne sporty, bo mniej obciąża staw kolanowy. Tyle, że aby dobrze jeździć na rowerze w odpowiedniej pozycji potrzebna również dobra kondycja całego ciała, głównie chodzi o mięśnie tułowia, które powinny być ćwiczone regularnie, żeby kolana się nie wyginały. Nawet takie błahostki jak schładzanie ciała po treningu ma duże znaczenie dla stanu i kondycji naszych części ciała.

Pytania o kadencję na rowerze też nie do końca precyzyjne nawet na forach rowerowych, każdy ma swoją opinię, a niektórzy opierają się na kompletnym nonsensie. Zależy na czym zależy rowerzyście podczas treningu, im wolniej, ale mocniej naciskamy na korbę tym więcej mięśnia przybywa (niby, bo w zależności też od wieku już i tego co jedliśmy przed treningiem), i to trening siłowy, a im szybciej z mniejszą siłą tym bardziej kondycja. Nawet moje wypociny nie odzwierciedlają tego, co na serio się powinno robić i z jaką kadencją jeździć. Szkoda pisać, bo i tak większość pewnie uzna takie rozkminy z mojej strony za bzdury. Każdy człowiek ma inaczej, inna waga, wiek, odległość czy nawet rodzaj roweru ma na to wpływ.
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem