Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.07.2022, 22:07   #1431
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,105
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 21 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Znałem reguły, przeanalizowałem i podjąłem decyzję, poniosłem koszty /nikt mi nic nie dofinansowywał, wszystko pokryłem z własnych środków/, podpisałem umowę i... oczekuję, że obie strony się z niej będą w okresie jej obowiązywania wywiązywać. G... mnie obchodzi jakie są koszty po stronie PGE tak jak ich mojej nie obchodziły, nie znam się, nie chcę i nie muszę się znać na zasadach pracy elektrowni /w umowie nie było, że mam się z nimi zapoznać/. Będę się czuł oszukany jeśli w trakcie umowy ktoś wprowadzi jakieś zmiany. To tak Pawle, jakbym sprzedał Ci motocykl a po pół roku chciał z niego zdemontować koła, bo kauczuk jednak podrożał i tera takie laczki kosztują od uja. Nie będę przywoływał żadnych rzymskich maksym bo uważam, że w tym kraju i przy tej władzy i tak żadne nie obowiązują. O sprzedaży przez Nasz piękny kraj certyfikatów i przeżarciu kasy z nich pozyskanych z grzeczności nie ... a co do tego czy mi żal PGE czy też innych PGNiG to sie przyznam, mam ich serdecznie w dupie tak samo jak oni mnie.
Ps.
Bez urazy, znamy i lubimy się jak "łyse konie" ale sam wiesz - pkt widzenia zależy od pkt siedzenia a moje siedzenie jest mojsze czyli dla mnie osobiście ważniejsze
pawle z jasła ja tylko wspominam jak sie mówi o tym w "środowisku" a zmian przepisów do zasad rynkowych może nastąpić szybciej niż nam
sie wydaje przykładowo masz link
https://rynek-bilansujacy.cire.pl/strony/rb możesz sobie zobaczyć ile warte wtedy sa kWh które instalacje robia

produkujesz energie o 13 a chcesz odebrać o 21 zobacz różnice w cenach ktoś bedzie musiał te koszty ponieść o tym sie mówi teraz mimo chodem ale nie zdziwię sie ze to sie zmieni
dla zaiunteroisowanych energetyka rynkiem energi i pochodnymi polecam cire.pl oraz ich kanał na tubie sporo informacji o energetyce ale myśleć i wyciagc wnioski trzeba samemu

oczywiscie zycze wszystkim prosumentom aby nikt ich w uja nie zrobił i zawsze było tak jak chcą.
oraz przypominam ze co 5 lat musicie zrobic pomiary elektryczne swoich instalacji PV protokoły pomiaru zabezpieczyć i trzymać w archiwum
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem