Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.03.2022, 15:31   #89
kanuj


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: LPA-LU
Posty: 134
Motocykl: nie mam AT jeszcze
kanuj jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 16 godz 39 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majkowski1 Zobacz post
Mierzył spec przy instalacji ciąg w kominie?
Dla kozy powinno być 10-30Pa (1mmWC = 9,8Pa), jeśli rura za szeroka (zbyt duży ciąg) to mogą występować takie zawirowania... Można wtedy użyć moderatora ciągu. Montowany jest w okapie kominka, na odcinku przyłączeniowym do komina.

Dokładniej to przy wlocie czy wylocie ten "gwizd"?

Jak na wylocie to nieszczelność komina może występować (np. źle założony sznur lub nawet brak kleju w jednym miejscu na łączeniu rury z kominem). Jeśli używana koza to może za cienki sznur ktoś zastosował.


Edycja: Teraz zauważyłem co to za model, tam regulacja wlotu to w drzwiczkach na dole i na górze... To nie wiem czy wlot ma znaczenie..

A jeśli na wlocie to, czasem trzeba odkręcić pokrywę regulatora i sprawdzić czy coś się przy transporcie czy przestawianiu kozy nie przeskoczyło. Miałem tak jak po remoncie przestawialiśmy kozę i niczym niekontrolowany "ząbek" do regulacji podskoczył i nie miał styczności z zębatką regulującą wlot powietrza. Wystarczyło okręcić i przestawić w odpowiednie miejsce (2 śrubki). Nie gwizdało wtedy, ale nie miałem żadnej kontroli nad regulacją wlotu.

U mnie w środku jest taki "cycek" do regulacji i inaczej to trochę wygląda
https://www.rockymountainstove.com/j...ve-kit-156828/

W ciągu komina nie powinno być ani za dużo, ani za mało.
Nic nie mierzył :/ gwizd zdaje się dochodzić z drzwiczek tak jak by były nie domknięte... dzisiaj dostałem odp. od sprzedawcy że to jest otwarta komora spalania i mogą dochodzić jakieś odgłosy. Ma przyjechać w przyszłym tygodniu i zbadać sprawę.

Dzięki za pomoc jak coś się wyjaśni to napiszę dla potomnych
kanuj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem