Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.02.2022, 09:19   #14
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 42 min 53 s
Domyślnie

Spędziłem cały weekend ogarniając pomoc dla 6 osób z UA. Trzy dziewczyny i i trójka dzieci 6, 7 i 13 lat. Mają załatwione mieszkanie w Warszawie na pół roku, pełne wyposażenie, żarcie w lodówce i pieniądze. 13 latka prawdopodobnie pójdzie do pobliskiej szkoły, zaczynamy też szukać pracy dla dorosłych.

Oglądanie wiadomości, filmików na Twitterze i słuchanie radia kontra rzeczywistość to jednak co innego. Jedna z kobiet z dzieckiem ruszyła z Kijowa w piątek o 7:00 rano, do mieszkania w Wawie weszła w niedzielę o 20:00. Reszta zaczęła podróż w sobotę rano i dotarła także w niedzielę wieczorem.

Transport i pomoc po stronie PL jest swietnie zorganizowana. Sam chciałem jechać po nich do Dorohuska, ale łatwiej, szybciej i wygodniej z dzieciakami jest podróżować autokarem. Przyjazd autem to niepotrzebne zamieszanie, odebrałem ich dopiero z dworca zachodniego w wawie. Jest duch w narodzie.

Myślę, że jeśli chcecie pomóc to najlepiej jest organizować mieszkania, wyposażone i pozwalające na normalne życie rodziny. Kolejny temat to załatwienie pracy. Jedna z osób która wczoraj przyjechała to lekarz ginekolog, będziemy pomagać w składaniu dokumentów w izbie lekarskiej i co tam jeszcze będzie potrzebne. Zawsze też przyda się kasa, można pomóc nie wstając od kompa przy porannym czytaniu forum :-)
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem