Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.02.2022, 08:26   #1215
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,876
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 50 min 30 s
Domyślnie

Koledzy właśnie dokładnie wyjaśnili moje stanowisko. Gdy miałem mniejszą instalację to różnica w plecy była dość znaczna, biło po kieszeni. Wtedy starałem się zmniejszyć zużycie prądu albo znaleźć winnego tak dużego zużycia. Gdy dołożyłem instalacji a jednocześnie zracjonalizowałem zużycie pewnie okaże się że będę miał conajmniej lekką nadwyżkę. W moim wypadku idealnym elementem którym można regulować zużycie jest samochód. Gdy popatrzymy jak obecnie wygląda zużycie w domu to widać jak na dłoni że dom całorocznie jest pod względem zużycia porównywalny z autem. Gdy popatrzę na pierwsze rozliczenia to ilość prądu którą puściliśmy w powietrze jest nieprawdopodobna, ale trochę czasu nam zajęło zanim udało się znaleźć przyczynę. Żałuję tylko że nie uwzględniłem auta podczas kalkulacji wielkości instalacji, z drugiej strony nie zdawałem sobie też sprawy jak dużym będzie to udziałem w całości zużycia.


W momencie gdy podejmowaliśmy decyzję o PV to zawsze myślałem o tym w ten sposób, że jest to sposób na rekompensatę podwyżek cen prądu. Gdybym poszedł w gaz czy inne paliwo nie dość że byłbym uzależniony od monopolu to jeszcze nie miałbym żadnego wpływu na ten monopol
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem