Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.02.2022, 13:50   #23
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,684
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 godz 19 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcos Zobacz post
Czyli mówicie że rozdzielić na 2 lata i generalnie zwiedzać jak najwięcej !
Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam
Kiedyś napisałem tekst, który bezpośrednio dotyczy tematu.


W trakcie pierwszego wyjazdu na południe, dziesięć dni pozwoliło mi poznać całe Bałkany.
Kilka lat później w 14 dni odwiedziłem już tylko kraje byłej Jugosławii.
Trzy tygodnie na motocyklu okazały się wystarczające aby poszwendać się po Serbii i Czarnogórze.
W tym roku miesiąc w Bośni uświadomił mi, że jeśli chcę poznać ten kraj to zmierzam we właściwym kierunku, jednak jeszcze długa droga przede mną...

Im bardziej zawężam obszar po którym się poruszam, tym bardziej dociekliwy jestem. Im bardziej jestem dociekliwy, tym więcej czasu potrzebuję na poznanie danego regionu i jego historii.

Skąd ten zapał do historii skoro p. prof. Radomska chyba tylko z litości stawiała mi dostateczny na sprawdzianach?!
Bo ludzie lubią kiedy poszczególne zdarzenia mają związek przyczynowo skutkowy. W przypadku książek lub filmów kolejne etapy spina fabuła. W trakcie podróży wystarczy odpowiedzieć sobie na pytania które nasuwają się same. Jest to bardzo prosty zabieg, pozwalający zmienić nudny spacer w ekscytującą przygodę.

No bo po co obrońcy Sarajewa kopali tunel pod lotniskiem, skoro i tak całe miasto było otoczone?
Dlaczego walutą bośniacką jest marka zamienna?
Cukier wrzucamy do dżezwy czy do filiżanki?
Jaką funkcję pełnił zrujnowany budynek na Bjelasnicy w czasach swojej świetności?
Czemu trasy kolejowe wykute w skale zmieniają się w ścieżki rowerowe?

Na te pytania oczywiście nie trzeba znać odpowiedzi.
Ale można 🙂

https://www.facebook.com/media/set/?...5801594&type=3
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem