Wątek: Cieknące lagi
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.02.2022, 19:46   #256
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,162
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 1 godz 26 min 32 s
Domyślnie

Zastanawiam się nad zakupem CRF 1100 w wersji Adventure Sports z EERA (kwestia do przemyślenia, czy z DCT)
Nie zagłębiałem się wcześniej w wątki o NAT. Czytając temat o lagach i ich problemach (a zaczynam zapoznawać się z tym modelem od tego właśnie działu) mam pytanie. Wątek założony w 2017r. Czy od tego czasu Honda poprawiła ten element ( domniemam, że chodzi o słabe sprężynki w uszczelniaczach) i czy ten problem dotyczył też zawieszenia EERA.

Myślę o powrocie na wschód, a tam zawieszenie królowej dostawało solidnie w kość ( w porównaniu do opisywanych tu, chyba krótkich wyjazdach w Bieszczady).

Co do zaworków odpowietrzających w górnych deklach lagi, z czystym sumieniem mogę polecić. Zrobiłem z nimi kilkadziesiąt tysięcy km. Ktoś pytał o pocenie się. Przy naduszeniu zaworu po całodziennej jeździe ( po wymagającym dla zawieszenia terenie) może ze sprężonych powietrzem rozpylona kropla oleju wylecieć, ale to w zasadzie wszystko. Poza tym, zaworki są tanie i można co sezon wymienić (mam od kilku lat nie ma na razie takiej potrzeby). Kwestia, czy Honda po założeniu takich zaworków do nowego moto nie wypnie się z gwarancją. Czy temat zaworków jest w ogóle możliwy w zawieszeniu EERA, czy zdecydowanie odpada, bo zakłóci działanie elektroniki zawieszenia.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem