Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.11.2021, 14:44   #75
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 1 godz 22 min 42 s
Domyślnie Piec wolnostojący, koza do ogrzewania domu.

Cytat:
Napisał Widmo80 Zobacz post
Szukałem wkładu Jotul, tak aby pasował w miejsce mojego obecnego wkładu wodnego (chcę go wywalić na złom) ale ciężko dopasować coś idealnie, No i szkoda mi obudowy kominka z kamienia i cegły i mam inny pomysł. Z wkładu spuszcze wodę ( wiercąc otworek w najnizszym miejscu, Zawory do instalacji zakręcam, wkład odłączam hydraulicznie no i rozpalam bez wody - ch z nim. wkałd jest oblepiony ze smoły a to dlatego że woda uniemożliwia mu złapanie wyższej temperatury, jak się wypali to wyłożę go cegłami z szamotu, żeby podnieść temperaturę w palenisku samym.
Taki zabiego mi pasuje, bo nie muszę niszczyć obudowy kominka a może akurat zacznie to grzać jak porządny wkład.
https://photos.app.goo.gl/PPaKr7Nkem6P1Q837

Do stracenia i tak nie ma nic . Oprócz tego mam kopciucha jeszcze , także .. Kominek bez elektryki chcę żeby mi działał. Nie sprawdza się u mnie tak jak jest, ewentualnie pójdzie do rozbiórki.

Gdzie ten wkład miałby oddawać ciepło?
Cześć pójdzie w komin, trochę odda przez szybę, a reszta?
Domyślam się, ze pod zabudowa cały płaszcz zewnętrzny jest zaizolowany termicznie.
Jak dołożysz porządnie, to najpierw zacznie świecić, a jak wystygnie powygina go od naprężeń.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem