Wątek: ID.3 1st
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.10.2021, 22:27   #480
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,866
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 11 min 44 s
Domyślnie

W Itali jest chyba taki sam opór przeciwko EV jak w Polsce, a może nawet i większy. Nocleg w pobliżu Assisi pokazał nam prawdę o elektrykach. Pierwszym problemem był nocleg, sterowany zdalnie bez nadziei na zobaczenie gospodarza, a potrzebowałem dostęp do gniazka. Nic to w samym Assisi conajmniej dwie ładowarki firmy Enel a w pobliżu jeszcze trzy tej samej firmy i dupa. Żadnej nie udało się uruchomić, większość zdewastowana, a część potrafiła tylko wyświetlić non disponsible lub coś w tym stylu. Pokręciliśmy się po Assisi robiąc 2 rundy autem przez ściśłe centrum, zaliczając tym samym wycieczkę po mieście, tylko od tego nam nie przybyło prądu. Ruszamy w kierunku Norci z 30 % wiedząc że tam nie dojedziemy ale po drodze Cascia od świętej Rity gdzie jest jedna ładowarka , a wcześniej przy drodze szybkiego ruchu było nawet DC, tylko nie udało się jej odpalić naszą kartą, a na ściąganie kolejnej aplikacji nie miałem już siły. Jedziemy i w jednym miasteczku pokazuje ładowarkę 22kw, jak się okazało była i nawet działała bo ładowało się ID.3. Prąd jest jedziemy dalej, bocznymi drogami przez fajne przełęcze które mógłbym zrobić na motocyklu, ale auto też prowadzi się świetnie. Mamy już 10 % na szczęście jedziemy w dół i widać pięknie położone miasteczko oddalone od drogi głównej o 5 km w którym żyło 382 mieszkańców kilka lat temu. Vallo di Nero, chyba jest znane głównie turystom pieszym spacerującym po górach, ale z jakiegoś nieznanego powodu ktoś z firmy Enel wstawił tam ładowarkę, wprawdzie tylko 22 kw ale nowoczesną i działającą.


Powłóczyliśmy się po miasteczku, poszliśmy do knajpy i zebrana energia pozwoliła nam na dojazd do Norci. Tam miałem zaplanowane albergo Bernard, wpis na booking, przedsięwzięcia na rzecz zrównoważonego rozwoju, ładowarka samochodów elektrycznych. Norcia po trzęsieniu ziemi w 2016 została praktycznie zniszczona i teraz próbują coś odbudowywać, ale niektóre budynki to tylko fasady. W albergo Bernard ciężko się było porozumieć w temacie ładowarki, mówię że potrzebuję tylko gniazdko w ścianie ale nie uwierzyli. Pokazali nam za to gdzie jest ładowarka firmy Enel, tylko mnie zależało na ładowaniu w nocy. Nie ma tego złego, młody człowiek, chyba trochę mentalnie opóźniony pokazał nam całe miasto i przekazał relację z dnia kiedy było trzęsienie ziemi. Ostatecznie wylądowaliśmy w B&B gdzie za pomocą przedłużacza podładowuję auto na jutro, na pewno nie będzie to 100% bo w momencie podłączenia o 18.30 pokazał 20 godzin ( niestety ciągnie 9-10 km/h. Jutro pewnie wpadniemy do miasteczka podładujemy ile się da podczas próby zakupów trufli, z tego między innymi słynie region, oraz z wyrobów z dzików. Podobno najlepsi masaże pochodzą z Norci. W miarę podładowani ruszymy w kierunku GranSasso aby poprzez Campo Imperatore zjechać w kierunku Adriatyku. Tutaj mamy szanse na lepszą infrastrukturę, zwłaszcza ładowarki DC są kluczem gdy chcemy przejechać więcej niż 400 km. Zapomniałem jeszcze że dostałem dwa maile, jeden wczoraj a jeden dzisiaj.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2021-10-15 o 22.38.29.png (281.7 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2021-10-15 o 22.38.56.png (781.9 KB, 22 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 16.10.2021 o 07:40
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem