Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.08.2021, 12:30   #49
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,412
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Prośba o opinię o Roborock S7.

Mam ten sam dylemat obecnie czyli S5 Max czy S7.
Do S7 jest już stacja odsysająca śmieci ale to dodatkowe 1,5tys.

S7 ma szczotkę główna gumową a boczną chyba tez taką ala silikonową (tak z Youtubea wynika) a nie z włosia.
Czy dzieki temu daje radę odkurzyc wykładzinę/dywan
S5 ma opinie w necie że jest to najbardziej dopracowany robot i że jest multum czesci zamiennych; o S7 znalazłem parę negatywnych opinii że np. to mopowanie soniczne to pic na wode.
Różniaca w cenie miedzy S5 a S7 to obecnie 9 stów (w polskich sklepach...u majfiendów nie biore opcji pod uwage bo chce mieć "normalna" gwarancje)
Na początek napiszę, że nie użytkowałem S5 Max, więc opinia może nie być do końca obiektywna.

S7 ma szczotkę silikonową i tą taką miotełkę, która niestety przy dywanie z długim włosiem się wkręca, ale tylko z długim włochem!
Widziałem na yt, że można kupić jakiś zamiennik za grosze i już wkręcać się nie będzie.

Robocik dywany i w ogóle chatę odkurza rewelacyjnie i w zbiorniczku na kurz jest tego sporo, pomimo sprzątania mieszkania około raz na tydzień tradycyjnie.

Oczywiście apka informuje, że należy zbiorniczek opróżnić, gdy jest pełny.

Mopowanie soniczne - chodzi o to, że ten mop porusza się na lewo i prawo - być może faktycznie nie ma większej różnicy z S5, ale usłyszałem i stosuję trik, czyli przed sprzątaniem lekko namaczam mopa samą czystą wodą. Odkurzacz mopuje od pierwszej sekundy.
Samo mopowanie w modelu S7 jest o tyle dobrze rozwiązane, że ten mechanizm mopa podnosi się, gdy wjeżdża na dywan. Tym samym nie mopuje dywanu czy jak jedzie do innego wskazanego pomieszczenia.

Dodatkową stację dokującą widziałem, że już jest w sprzedaży, ale na razie kosztuje stosunkowo dużo, a robi niewiele więcej, czyli tylko opróżnia kurz ze zbiorniczka.
Myślałem, że będzie również uzupełniać wodę, ale nie.
W takim razie poczekam na święta czy jakaś inną promocję i dopiero wtedy kupię.

Części zamienne, czyli mop, 'szczotka' silikonowa, miotełka i filtr HEPA dostępny na ebay'u bez problemu, w przystępnych cenach i jest tego od cholery.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem