Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.07.2021, 23:18   #18
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 13 godz 52 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał managa Zobacz post
Proszę nie podnosić dzikożyjących żółwi z gleby, chyba, że do przeniesienia na drugą stronę, a wtedy najlepiej zrobić to dość sprawnie i nisko nad ziemią. Podniesienie go z ziemi będzie kojarzył tylko i wyłącznie z atakiem drapieżnika, czyt. przeżyje duży stres. Wtedy bardzo często w akcie obronnym żółwie po prostu sikają. Śmiechy chichy, ale jest to niebezpieczne dla żółwia - nie wiadomo kiedy znowu będzie w stanie uzupełnić zapas wody, więc może nawet zginąć z odwodnienia. Tak tylko napiszę od siebie z apelem do wszystkich, na zaś
A co do żółwi w niewoli to jest podobnie. Żółwie potrafią się bardzo stresować, naturalne instynkty nie zanikną. Niestety żółw to takie zwierzę, które bardzo trudno okazują "emocje" czy owy stres, a nawet choroby (wszystko dzieje się w środku), a ludzie często źle interpretują ich zachowania. Dlatego żółwia nie powinno się wyciągać z terrarium (chyba, żeby przenieść na wybieg zew. albo do weta) i inne takie, o których nie będę się rozpisywać Właścicieli żółwi zapraszam do tematu żółwiowego, na priw albo do grupy na fb "żółwie lądowe", gdzie jestem modem
Także ten...dziękuję za merytoryczny komentarz do filmiku.

P.S.zolw się nie zsikal- ani ten, którego przeniosłem ani ten, który żyje z nami 5 lat więc albo jestem zaklinaczem żółwi albo nie jest to chyba jednak "aż tak zabojcze"...No ale co ja tam wiem. W każdym razie nikogo krzywdzić nie chciałem.
Swoją drogą jakoś tak słabo....napisać tyle pod filmem i ani jednego zdania o nim.


Pozdrawiam serdecznie i obiecuję, że już żadnego filmiku tu nie wstawię. Z zolwiami też
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem