Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.04.2021, 08:04   #18
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 16 min 57 s
Domyślnie

Mygosiu interesuje mnie wszystko co możesz napisać o takim rozwiązaniu !! Teren mamy spory bo do dyspozycji przed domem pewnie z kilkadziesiąt arów, dom na szczycie, mniej więcej po środku działki stanowiącej prostokąt 40x200m., spadek gruntu na metrze w kierunku projektowanej oczyszczalni /na kierunku wschodnim/ to cirka 3-4%. Tak jak pisałem 3-4 domowników, normalne zużycie wody czyli pewnie ok. 0,5m3/doba, brak skroplin kondensatu bo planowana PPC, studnia głębinowa czyli woda bez "uzdatniaczy", stosowanie w miarę biodegradowalnych środków do mycia czy prania. Grunt w 80% gliniasty, poprzerastany czymś co przypomina zerodowany łupek i piasek /takie żyły biegnące ukośnie w gruncie/, przepuszczalność średnia tzn. woda powoli ale wsiąka. Sama działka praktycznie na szczycie najwyższego w okolicy wzniesienia, jedynie od północy na odcinku około 100m delikatnie "idzie do góry" osiągające max + 30cm. w stosunku do posadowienia budynku - reszta z podanym wyżej kilku procentowym spadkiem. Jak możesz opisz z jakich konkretnie elementów składa się Twoja oczyszczalnia roślinna /jaki zbiornik - pojemność, ile komór, producent, jak daleko od budynku, jaki i ile drenażu, dlaczego musi być pompa czyli ile musi wynosić różnica poziomów i pomiędzy jakimi elementami aby uniknąć jej montażu, jakie roślinki i na jakim podłożu tzn. z czego jest warstwa wierzchnia nad drenażem, wszystko inne co uznasz za ważne/. Z góry podziękował.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem