Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.03.2021, 07:22   #2
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,406
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 18 godz 27 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robin Zobacz post
Pacjent to CRF1100L AS
Wiadomo, że seryjna sprężyna na tyle we wszystkich Afrykach jest za "miękka" i nie da rady ustawić na nich sag-u zgodnie ze sztuką.
U mnie dochodzi jeszcze problem wzrostu 176 / 85kg, nie chce więc brać tego modelu który wybierany jest najczęściej czyli podnoszącego moto o dodatkowe 20mm, bo już jestem na styk.

Do wyboru w hyperpro są 3 wersje:
1. Obniżająca o 20mm
2. Standard
3. Podnosząca o 20mm.

Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale myślę że w moim wypadku chyba dobrym wyborem będzie 1sza opcja, bo po ustawieniu właściwego Sagu moto i tak pójdzie lekko do góry czyli nie będzie 20mm niżej, a bliżej standardu.

W 2 giej opcji po ustawieniu sagu moto i tak będzie wyżej niż na fabrycznej sprężynie?

Nie mogę doszukać się konkretów o się sprężyn w poszczególnych modelach hyperpro i próbuje to rozkminić.

Pytanie czy dobrze myślę, czy też jestem w będzie?
A może ktoś zmieniał już w 1100 lub 1000 na wersję obniżoną lub standard i wie ile moto puszło do góry /dołu po ustawieniu sagu w stosunku do fabrycznej sprężyny?

Z góry dzięki za wszelkie porady.

Poleciłbym najpierw pojeżdżenie, później jeszcze więcej pojeżdżenia, następnie próba ustawienia tego, co masz, bo wydaje mi się, że Twoja waga jest jak najbardziej odpowiednia do możliwości oryginalnej sprężyny.

I jeszcze zanim podejmiesz decyzję o wymianie sprężyny poczytaj w poniższych wątkach:

Regulacja zawieszenia

oraz

Zawieszenie ATAS.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem