Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.02.2021, 09:38   #16
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,468
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 5 dni 18 godz 7 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jacek Fret Zobacz post
No chyba tak trzeba będzie zrobić, bo sezon coraz bliżej, myślę żeby wyjąć gaźniki na stół i zobaczyć co i jak, tyle że się trochę obawiam bo nigdy nie rozbierałem takich gaźników chodź mam doświadczenie w naprawach
To są bardzo proste gaźniki - nie obawiaj się.

Są to dwa proste przykręcone do siebie (v-ka) gaźniki.
Wykręć, wyczyść.
Być może od rau warto zrobić im serwis kupując zestaw regeneracyjny - allegro itp...

W RD04 masz do konfiguracji - śrubę skłądu mieszanki (pilot) z boku gaźnika i możesz sprawdzić ile jest wykręcona (ile ma być jest w sewisówce), ale w RD04 jest łatwy dostęp do tego nawet z zamontowanym zbiornikiem, więc sokojnie jak zapomnisz. I nie tu masz problem.

W RD04 masz do ustawienia poziom paliwa w komorach pływakowych - jest blaszka na pływakach i poziom do ustawienia w serwisówce - proste i warto to sprawdzić (w rd07 już tej regulacji nie ma).

Ponadto jest na środku śtuba synchronizacji otwarcia przepustnic - ale to po złożeniu już całości - warto to zrobić, choć u Ciebie raczej nie w tym jest problem.

Czy jak widać prosta robota.

Poza tym reszta to czyszczenie i wymiana. Sprawdzenie iglic ssania (jak piszą chłopaki wyżej), zaworek illicowy i gniazdo pod nim, czysszczenie dysz i czyszczenie całej reszty, pytanie jak iglice wygladają itd... no i okolice gaźnika, krućće ...
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem