Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.02.2021, 07:22   #491
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał stopa-uć Zobacz post
Nordstream2 jest budowany NIE DLA ROPY
docelowo wodór ma być z Rosji.
Co to znaczy "ma być"? Następny spisek?
Każdy może produkować wodor. Każdy, kto będzie miał technologie i źródło prądu. Jeśli wodor ma być zielony, to źródło prądu tez musi być zielone. Rosja, z tego co wiem, technologii nie ma, choć oczywiście moze kupić. Na dziś więcej wodoru produkuje się w Polsce, tyle że z metanu, więc równie dobre moglibyśmy "dorobić" technologie wiązania powstającego CO2 (co jest wykonalne) i na nasze potrzeby spokojnie by wystarczyło.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Panowie z Germanii (Fazik przede wszystkim): ja tam niemiecki znam na poziomie Guten Tag itp: ale googlać potrafię i wytłumaczcie mi co ma ten Grundlast do częstotliwości prądu w sieci, bo chyba kto tu myli pojęcia.



Niemiecka Wiki nawet nie użyła hertzów ani razu w opisie Grundlastu: https://de.wikipedia.org/wiki/Grundlast



Mnie ten grundlast to brzmi jak balansowanie sieci o cym już była mowa.
Jest to bilansowanie, ale problem z utrzymaniem częstotliwości jest. Nie tak katastroficzny, jak niektórzy próbują przedstawiać. Mało kto wie, że po włączeniu do europejskiego systemu bilansowania starych sieci z biedniejszej części Balkanow kilka lat. temu, występują tego typu problemy znacznie częściej. Ci, którzy mają elektryczne zegary/budziki (zasilane z sieci, nie bateryjne) mogli zauważyć, że zaczęły się spóźniać. U mnie to było jakieś 10 minut na kwartał, od jakiegoś czasu już się tego nie ma.
Słyszałem natomiast o całej serii blackoutow z. tego powodu...

powoli zaczynam rozumieć, że to być może umiejętność docierania do solidnych źródeł wiedzy będzie kluczowa kompetencją w XXI wieku. Plus podstawy pozwalające ocenić wiarygodność tych źródeł.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Novy : 13.02.2021 o 11:07 Powód: Połączenie postów
  Odpowiedź z Cytowaniem