Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.01.2021, 08:39   #19
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,065
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Ogólnie u nas to jest szopka. Teraz mi przyszło rejestrować nowy motocykl kupiony w DE. Wszystko od Niemca dostałem. Faktura, homologacja i jakiś zielony dokument. Zapierdzielam do WK a tu zonk. Oczywista wszystko mam na polski przetłumaczone jakby jaki kreton nie zrozumiał. I co? Zonk nr 1. Nie ma takiej marki pojazdu ale że kwity są OK to wydali próbne blachy i kazali robić przegląd. Diagnosta oczy w słup. Po co? Dobra , nie kłócę się odżałuję te 6 dych na przegląd. Najpierw nie dało rady zaciągnąć danych z CEPIKu. W końcu sie udało ale system z uporem maniaka domaga się daty pierwszej rejestracji za granicą. No jak? Pojazd nowy, nie był rejestrowany. Chłop coś tam pokombinował i poszło. Ale żeby nie było różowo to nie pozwala znów wpisać daty kolejnego badania za 3 lata jak należy tylko za 2. Inaczej nie puszcza. To też jakoś obszedł. Pomijam te kretyńskie zapisy o naciskach na osie w N, które miał wpisać bo chyba o to chodziło w sumie no i najważniejsze data produkcji, której w żadnym dokumencie nie było. No i tak najpierw musiałem dostać blachy próbne, potem dowód tymczasowy na drugą blachę a teraz dostanę kolejny już twardy. Logiki w tym brak , czasu zmarnowałem z pół dnia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem