Wątek: ID.3 1st
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.12.2020, 07:48   #122
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,868
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 23 min 48 s
Domyślnie

Zima, to nie jest łatwy czas dla samochodów. Nie inaczej jest w przypadku elektryka. Po pierwsze dostępność opon zimowych. Nie jest łatwo a jak są to drogo. Nie jest to cena jak za całą Dacię ale też nie jest to wydatek bezbolesny. Na letnich jeździmy ostrożniej, nie ma tragedii ale też z tyłu głowy siedzi, co byłoby w razie W jak podeszłoby do tego ubezpieczalnia. Pierwszy pomysł to same opony, ale w 19 ciężko coś znaleźć, VW oferuje zestaw na 18 tylko cena trochę boli. Pisałem że naładowanie do 100 % powinno pozwolić na powrót na wieś, pewnie by tak było gdyby wracać nadwiślanką, ale powrót po A4 nie dość że jedziemy szybko to jeszcze temperatura mało sprzyjająca. No ale miałem asa w rękawie Orlen w Wierzchosławicach, ten posiada stację ładowania, nawet 100 KW. Nie potrzebowałem dużo dodawać zasięgu, tylko jakieś 60 km. W pobliżu mamy biedronkę oraz centrum to można zrobić zakupy aby czas produktywnie spędzić. Niestety straciłem trochę czasu na próbach dogadania się z ładowarką, już miałem w oczach wizję wzywania pomocy ale w końcu się udało, nie ma to jak siła perswazji





Pozytywną rzeczą podczas ładowania jest fakt że możemy bez kłopotu grzać kabinę podgrzewać siedzenia czy kierownicę, to to znacząco zmniejsza zużycie energii podczas dalszej jazdy. Gdy rodzina wróciła z zakupów ruszyliśmy dalej. Po przyjeździe podpinam auto do wallboxa i zapominam o aucie aż do czasu gdy trzeba go użyć, wtedy odpalamy aplikację i uruchamiamy grzanie kabiny, przy okazji rozmrażają się szyby a ładowarka automatycznie uzupełnia energię w baterii.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 03.12.2020 o 12:49
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem