Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.11.2020, 12:20   #55
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 4 s
Domyślnie Jak ładować lifeP04 o których wspominałem ze będzie później

Noco i cetek ale i inni producenci w dokumentacji do ładowarek sugerują ze jest to 14,2V w testach akumulatora na kanale akumulator którego kilka razy sami wspominacie jest jest napięcie zmierzone 13,98V. Tryb ładowania wykresie widac CC/CV czyli standardowo.

https://youtu.be/XIF8YATMOBU?t=854 źródło z wykresami z testera Alfabat pro

Jak wspomniałem migło mi gdzies przed oczami 13,8V ale to chyba jednak te 13,98V. nad procesem ładowania i tak czuwa w takim akumulatorze BMS.
Ten bms to takie coś, co czuwa na tym aby każda cela byłą równo naładowana i była w tej samej kondycji bo mimo ze klemy mamy dwie to każda cela (ogniowo) jest ładowana osobno i nad tym czuwa BMS (batery menagent system). To tak skrócie i po łepkach o bms.
nie znalazłem jeszcze maksymalnego prądu ładowania ale skoro ogniwa li-on mozna ładować 1A to przy 4 celach śmiało mozemy użyć 4A w trybie CC na dzień dobry co poniekąd ten test potwierdza.

W załączniku fragment instrukcji z rozpisanym napięciami dla urządzenia neco G3500 mozna sobie wydrukować a by miec podgląd jak ładować zasilaczem laboratoryjnym. Urządzenie te jest mocnienie o 1.2A od ceteka wspomnianego przeze mnie wcześniej i również obsługuje wszystkie typy akumulatorów, cenowo sobie porównujcie sami. Jednak nadal poza zakresem mocy porównywalnym zasilaczem laboratoryjnym i pełna możliwości jego konfiguracji. I pewnie kosztują od niego więcej

Dorzucę info o LifePo4 w pierwszym poście.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png noco manual.png (225.6 KB, 25 wyświetleń)
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem