Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.10.2020, 21:23   #25
Rafał_RD
 
Rafał_RD's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: KLI
Posty: 226
Motocykl: RD07, CRF1000
Rafał_RD jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 3 godz 49 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Czyli pojawia się światełko w tunelu - znaczy że można tak.
Powiedz mi jeszcze ile masz wylewki i jak działa wszystko tzn. czy wentylacja jest wydajna na tych kanałach 5x25? Jeśli możesz podaj szczególy jak to rozwiązałeś poukładałeś te klocki.
Mam 6 cm wylewki, przekroje liczył mi kolega, który na co dzień się tym zajmuje, brał pod uwagę głównie wielkość pomieszczenia. Co do rozprowadzenia, jednostkę mam na strychu, kanały prowadzone są ścianami, i w wylewkach.Z całą instalacją i urządzeniem zmieściłem się w kilku tysiącach, kanały mam metalowe, robione na zamówienie, jednostkę kupiłem używaną na olx od gościa, który serwisuje i montuje reku. Jednostka miała wymienione silniki, była wyczyszczona i po przeglądzie, dałem za nią 2 KPLN. Kolega o którym wcześniej wspominałem sprawdził mi ją wcześniej, (to polski produkt chyba tywent), bez elektroniki, tylko silniki i potencjometr - działa do dzisiaj bez zarzutu.
Oczywiście dzisiaj są na rynku mega inteligentne jednostki, które wyczują nawet małego bąka puszczonego ukradkiem i wyciągną go prosto z pod tyłka, podając na wyświetlaczu jego wilgotność, ale trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie do czego nam wentylacja, żeby pochwalić się przed sąsiadem, czy żeby w domu było czyste, świeże powietrze i oszczędność w budżecie uzyskana na ogrzewaniu.
Rafał_RD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem