Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.08.2020, 13:22   #352
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,102
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 10 godz 50 min 4 s
Domyślnie

Przewija się często kwestia filozofii hondy i bmw, przyznaję że honda mnie zaskoczyła luźnym podejściem do detali wykończenia niektórych elementów. Gdy pierwszy raz zobaczyłem NAT to zdziwiłem się zastosowaniem do łączenia elementów układu chłodzenia cybantów skręcanych śrubą ślimakową. Nie odmawiam jej funkcjonalności ale kłóci się ona z moją wizją filozofii japońskiego producenta. Po zakupie CB500 X byłem pozytywnie zaskoczony jakością wykończenia motocykla. Biorąc pod uwagę cenę zakupu była ona optycznie wyższa niż w niektórych droższych modelach. No ale wszystko do czasu, gdy syn zdecydował się na zakup akcesoryjnego kufra z mocowaniem sm motech. Po zamontowaniu platformy i zamocowaniu kufra, pierwsze co człowiek chciał zrobić to poprawiać kufer aby go ustawić prostopadle do osi pionowej motocykla

Po głębszej analizie i wykluczeniu złego wyprofilowania elementów platformy, poddaliśmy śledztwu element mocowania do ramy. Już pobieżna obdukcja tego elementu konstrukcji okazało się że jest ona źle wspawana. Różnica wysokości między stronami wynosi około pół centymetra. Do momentu kiedy do tego elementu były przymocowane uchwyty dla pasażera nie miało to większego znaczenia, ale w momencie gdy wykorzystaliśmy je aby zamontować platformę pod bagaż zrobiło to bardzo dużą różnicę. Podejrzewam że nie ma to znaczenia na sposób prowadzenia motocykla, choć moja żona stwierdziła że zaczęło ją uwierać oparcie zamontowane na kufrze, bo jest ono też przekrzywione. Zastanawiam się czy jest to powód do reklamacji, nie wiem jak mocowany jest kufer w oryginale, jeżeli tak samo to problem będzie widoczny. Jeżeli sposób mocowania jest inny to pewnie nic się nie ugra, ale niesmak pozostaje. Na razie zazdroszczę synowi wycieczki bo nam z żoną Portugalia od lat chodziła po głowie a czas leci


Wiem że motocykl jest robiony w Malezji ale to przecież honda.
No i pożyczył sobie nasz nowy namiot, z marabutem Gwinea zapakować byłoby się dużo trudniej
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 24.08.2020 o 13:24 Powód: Nasz namiot pojechał na wycieczkę
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem