Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.07.2020, 00:42   #40
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 37 s
Domyślnie

motomax: Oj tam ... po Afryce to i tak nadal jest dla mnie klasa "rower". W wakacje była tam jeszcze siekierka, buty trekingowe ponad kostkę a w drodze powrotnej 3 flaszki zamiast śpiworu


Dziś bak założony, ale nie tylko. O tym później, nazwałbym to klątwą ośki Motomaxa ... bo przypomniał temat i przy okazji wyszły inne tematy

Ale co do baku, jakby kogoś interesował zbiornik Acerbis, czy jest plug and play, jak poprowadzić przewody paliwowe itp



Zbiornik ma dwie taki płetwy. Z jakiegoś powodu musiałem dać dystanse w postaci 2 podkładek na śrubę (między bak a łapę), bo inaczej łapy były zbyt daleko od ramy. Brakuje tam gumowych tulejek, trzeba przekładać z oryginalnego zbironika.



Oryginalny bak odkręcamy, pod kanapą jest gymowy sznurek:



A z lewej i prawej strony łapka do ramy:





Potem oczywiście odłączamy przewód paliwowy:



I bak jest uwolniony, porównanie grubasa z chudzinką:



Z oryginalnego baku wyciągamy metalowe grzybki:



Następnie wyciągamy gumki. Warto pomagać sobie kluczem imbusowym z kulką, tym sposobem nie uszkodzimy gumki



I gumka uwolniona:



Przed montażem gumek łapkach Acerbisa używam pasty do montażu opon (pewnie wazelina też da radę, albo ślina). Grubsza strona idzie do ramy!



Znowu warto pomagać sobie imbusem:



I dwie gumki już na miejscu:



Na koniec metalowe grzybki:



Bak przykręcamy tak jak poprzednio, z lewej strony nie wejdzie grzechotka i trzeba męczyć się kluczem płaskim:



Z prawej grzechotka 1/4 da radę



Na koniec gumowy pasek na bak. Do wyboru mamy pojemność 250 albo 600. Wybieramy 600, jest szansa że szybciej pojedzie :



Po chwili główkowania połączyłem na nowo przewody paliwowe. Te fioletowe przewody jak i trójnik dostajemy w zestawie z bakiem:



Łącznik między kranikami idzie między linkami gazu



Na koniec kanapa:




I gotowe

__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem