Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.03.2020, 22:53   #27
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 37 s
Domyślnie

A jak się powietrze się potem rozpręża to się ochładza. Poza tym obstawiam, że to jest promil ciepła w porównaniu do ciepła generowanego przez przelewanie się oleju podczas tłumienia. Ale tak tylko obstawiam.


Generalnie udało mi się zrobić wczoraj pierwszy filmik z instrukcji, o rozbieraniu amora.
Jak ktoś ma jakieś uwagi to proszę dać znać, mam nadzieję, że wszystko jest tak prosto pokazane, że każdy byłby w stanie to powtórzyć
Trzeba tylko być ostrożnym podczas wiercenia puszki z napisem: "pod ciśnieniem, nie otwierać" ... ale kto by się przejmował.




Ponadto zrobiłem testy puszki powietrza w słoiku po ogórkach. Generalnie jest ok, membranę udało się zastąpi o-ringiem, wentyl powietrza został zamontowany do starego korka z połowicznym sukcesem.

Po kilku godzinach zobaczyłem małe bąbelki powietrza przy gwincie wentyla - było to uszczelnione tylko o-ringiem i nie uszczelniałem tego dodatkowo. Myślę, że po dokładnym przejechaniu powierzchni drobnym papierem ściernym lub użyciu chemii uda się wentyl uszczelnić na 100%. Z drugiej strony wsadziłem byle jak śrubę na cienką warstwę silikonu i to było w 100% szczelne.
Wentyl będzie mi jeszcze potrzebny na inne testy, więc nie chcę go babrać silikonem lub wklejać na klej bo mam jeden. Producent z powodu koronowirusa ma problemy z ich produkcją we Włoszech ... i dostawa do sklepu będzie minimum za miesiąc.

Więc zestawy naprawcze nie powstaną przed końcem tego miesiąca
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem