Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.03.2020, 19:22   #13
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,329
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 6 godz 28 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cassini Zobacz post
Jak dobrze wykonany ocynk to wytrzyma tyle co ma africa. z 10 lat temu dałem do galwanizerni do niklowania kilka śrub z RD07 do dzisiaj wyglądają jak nowe.
Tak samo elementy cynkowane z 5 lat temu 4 zaciski hamulcowe do subaru - straciły już połysk ale nie mają rdzy a nie są regularnie konserwowane a mają trudne warunki w zimowej soli.

P.S. Do autora wątku jeżeli szprychy się odkręciły i nadają się do ponownego założenia to
ja bym wypolerował i dał do niklowania tam gdzie anodują aluminium. Powłoka będzie świecąca jak chrom i trwała.
Nie będzie. Ocynk wprawdzie chroni po paru latach nadal, ale wygląda paskudnie. Fabrycznie był chrom. Japoński z tamtych lat to przepaść w wyglądzie i ochronie.
Jako, ze zajmowałem sie kiedyś renowacją zabytków przetestowałem galwanie po całym kraju. ja wiem ze jest moda na odświezanie, ale taka prawda ze renowacje robi się na trupach które tego wymagają. A jak coś co ma wiecej niż 15 lat i wygląda w miarę to należy zabezpieczyć i zając sie konserwacją a nie wandalizmem.
Przykład. 10 lat temu modne w tematach było skiełkowanie. Ile części pojazdów zostało wtedy skutecznie spierdzielone przez zjawionych takim odświeżaniem...
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem