Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.12.2019, 09:26   #34
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,919
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 tydzień 8 godz 2 min 39 s
Domyślnie

Praktyka jest taka, że jak śpisz w hotelu to nic nie musisz bo obowiązek meldunkowy spada na kwaterującego. Jak masz wizę tranzytową to nie podlegasz obowiązkowi meldunkowemu. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale nawinąłem po Rosji sporo kilometrów i nikt się o obowiązek meldunkowy nie upominał na wyjeździe. Jak walisz koleją to bilet jest meldunkiem.
Jak spaliśmy w hotelach czy innych hostelach zawsze brali paszporty i migracjonki czyli dokonywali rejestracji (warto zostawić sobie rachunek w razie gdyby).
Na zadupiach Kaukazu nikt nic nie chciał ani nie rejestrował nawet jak spaliśmy pod dachem. W Kisłowodsku to Pan bardzo prosił aby nie musiał tego robić bo to upierdliwa papierologia. Dał skidkę to się zgodziliśmy w zamian za brak meldunku i brak rachunku. W razie czego byliśmy u niego w gościach. Są pewnie jakieś sankcje za brak meldunku więc dla świętego spokoju warto wziąć hotel raz w tygodniu i po temacie.
Nie wiem co cię tak zniechęciło w tym obowiązku meldunkowym bo w praktyce masz to w dupie nocując co jakiś czas w hotelu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem