Wątek: Będzie CRF450L
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.10.2019, 13:36   #239
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,348
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 10 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Witka

Nie wierzcie w bajki. Jak bym mial jaki deal to tez bym mógł napisać ze pierwszy tłok po 2000 mth. Ludzie lubią wierzyć w to co im pasuje. Dla mnie te opowieści to lipa na resorach. Wierzę na tłoku w te 500, no może 700 mth (tyle zrobiłem kiedys na rfsie ale wymiana pierścieni i łańcucha rozrządu, tudzież docieranie zaworów o ile pamiętam po jakiś 350 czy 400 mth). Zrobiłem 520stka w 8 lat okolo 1700 mth, tzn prawie 50 tkm bynajmniej nie na grzyby i po bułki. Jak poszedł do nowego właściciela potrzebowal kolejnego tłoka i koniecznie wymiany korby. Zawory zmienialem z pierwszym tłokiem (ok 700 mth) zakładam, ze prowadnice i zawory były tez do wymiany. Wiem, ze człowiek wsadził w niego cos kolo 5000 PLN (2008 rok). Podsumowując: nie wieżę w cuda, gorzej, nowa technika wydaje się jednak delikatniejsza.

Zwróć uwagę, ze odblokowany kat ma bodajze miesiąc gwarancji + 3 mies rekojmi o ile pamiętam. Beta niby 2 lata ale nie wiem czy tez po odblokowaniu (kupilem roczny motocykl we Włoszech i w papierach mam 12 kW - jak wszystkie katy excf).
W USA maja beciaki street legal z pełną mocą ale tam beta jako mały producent ma luźniejsze wymagania homologacyjne. Popytaj importera co dostaniesz z nowym motocyklem na papierze nie na słowo.

Pytasz Kubzol o lc4ke. Napatoczyl się model 640 enduro z 2005 (pierwsza rejestracja 2007) w akceptowalnej cenie. Jestem 10tym wlascicelem, przebieg liczników o 13,5 i chyba, sądząc po stanie, nie wiele większy. Moduł i wydech z 625, gaźnik po modach. No fajnie to jeździ, lecz mam wrażenie ze bardziej wolowate od 620ski która miałem 20 lat temu. Fakt, mial dell'orciaka PHM40 a ten ma Mikuni BST. Przy beciaku to kloc. Na pewno świetny na TET, latanie po polach i lasach ect. Na szosie znosny, byle nie za szybko (14/48) i nie za daleko.
Na konkretne wyrypy czy do ostrego lojenia, w moim wieku, nieco bez sensu. Włoże w niego trochę kasy i posłuży. Wydaje się mniej wydelikacony niż 690/701 i kilkakrotnie tańszy co przy tzw "drugim" motocyklu jest nie bez znaczenia. Innych duali, takich bardziej do offu nie widzę. Albo za ciężkie, albo za miękkie albo jeszcze bardziej wołowate. Wszystko to subiektywne, moje opinie.

Sorki za off top.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.

Ostatnio edytowane przez rrolek : 27.10.2019 o 14:34
rrolek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem