Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.09.2019, 12:45   #173
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 1 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Przełożenie powinieneś mieć tak dobrane żeby w terenie po którym jeździsz nie używać jedynki do wolnej jazdy tylko 3/2.
Moto musi mieć szybką reakcję na gaz, jak masz kałużę, dołek czy inna przeszkodę dajesz raz w dół, szybka reakcja na gaz i jak trzeba koło w górę. 42 zęby to za długo w krzaczory przy 15 z przodu. W Tenerce mam 15/50 i uważam że to optymalne przełożenie do tego typu moto, w endurakach jeździłem na 12/52 .

wracam do tematu zębatki na tył. Zębatkę 48 zębów kupiłem już jakiś czas temu, ale nie było okazji założyć bo Enduro Rally było, a nie chciałem na ekperymencie pojechać, potem urlop bla, bla, bla.

Wczoraj założyłem. Łańcuch oczywiście za krótki, ale byłem na to przygotowany - kupiłem dodatkowe ogniowo plus dwie zapinki. Jeździć z dwoma zapinkami to raczej słabo ale żeby przetestować wystarczy

Za dużo nie polatałem, ale różnica jest naprawdę spora. Jedynka się mega skróciła, reakcja na gaz z tendencją do podnoszenia przodu mocno wzrosła i to mi się podoba prędkości maksymalnej nie sprawdziłem jeszcze na tym przełożeniu.
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem