Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.09.2019, 08:59   #56
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,745
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 3 godz 50 min 41 s
Domyślnie

może nie do końca w temacie ale pokazuje to trochę jak funkcjonuje ten nasz chory kraj dzięki urzędnikom, którym się 'wydaje'.
rejestrowałem ostatnio łódkę do amatorskiego połowu ryb... no nie do końca łódkę bo canoe ino takie wielgie /5.2m/ i na wstępie już był problem bo ch.. z tym, że ja uczciwie, chcąc uniknąć problemów przy kontroli CHCĘ to zarejestrować: w kwicie w Srarostwie widnieje w rubryce 'łódka, ponton*' niepotrzebne skreślić. Tłomaczę, że to jest kanu... jak już wytłumaczyłem zaczęła się bajka z napędem. Bo mam spalinę i mam elektryka...
a na koniec był przysłowiowy gwóźdź: 'jak już Pan zarejestruje to coś i oklei obowiązkowymi literami numeru XYZ o wysokości 10cm i szerokości 1cm to nie będzie mógł Pan pływać rekreacyjnie bo dostanie Pan mandat! łódź do amatorskiego połowu to łódź do amatorskiego połowu a nie pływadełko piknikowe'.... myślałem, że się tam zrzygam.
zadzwoniłem potem grzecznie do Państwowej Straży Rybackiej gdzie koleś, który fizycznie zajmuje się kontrolą powiedział, że Pani miała chyba mocno słaby dzień. niemniej... to był urzędnik Paaaaństwowy, ta Pani.
pominę już komentowanie szerzej, że teraz jest tak, że na swojej łódce jako armator mam mieć koło ratunkowe 70cm z linką 30m fi 8mm minimum, gaśnicę 2kg, ODBIJACZE, bosak, wiosła, apteczkę, kamizelkę RATUNKOWĄ, której nie mam obowiązku ubierać... i nawet z żałości jak na to wszystko patrzę nie wolno mi się najebać bo zabiorą mi prawko 'B' na wodzie będąc po jednym jasnym.
śmieszno straszne jest to, że odbijacze mają mieć również pontony...

tak więc ... nie życzę kontroli, która udowodni Ci, że 'dzień dobry' właśnie się skończył.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem