Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.09.2019, 09:30   #1238
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 632
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 20 godz 34 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Czesc.Pacjent z wieloodłamowym złamaniem miednicy oraz centralnym zwichnięciem prawego stanu biodrowego. Wypadek w Tadzykistanie, poleciał gość w skały na 690tce. Stało się t6 tygodni temu. Po 5 tygodniach (!) po wypadku stabilizacja kości miednicy, obecnie ograniczenie zgięcia w stanie kolanowym i porażenie nerwu strzałkowego.
Pacjent to Steve, jest Australijczykiem i bywał na naszych zlotach. Pracuje dla mnie w Advfactory, generalnie najlepszy jeździec jakiego znam i chyba też najlepszy kumpel.
W tej chwili pionizowany, zdjęć Wam oszczędzę, żebyście nie nabrali wstrętu do motocykli.
Szukam podpowiedzi co z nim robić. Rehabilitacja w domu? Jakiś wyjazd? Turnus gdzieś? Radiolog podpowiesz coś
Aha, poskładano mu tyłek w Otwocku.
W tej chwili to dokładna konsultacja medyczna, aby ocenić dokładnie co się stało z nerwem..? Nie wiadomo czy nie sama blizna powoduje porażenia nerwu, czasem nawet konieczne jest zabiegowe usuwanie blizny.. Dużo przyczyn może być...
A na początek to trzymać nogę w dużym cieple, żeby jak najszybciej się zregenerowały włókna nerwowe, nie chłodzić w żaden sposób. Dużo witamin z grupy B i może zapytać o kortykosteroidy (mam nawet tabletki, na kolano je brałem, ale nie pamiętam nazwy, sprawdzę w domu, ale i tak bezz recepty nie kupi...), coś neuroprotekcyjnego. Najważniejsze to rehabilitacja faktyucznie jak doc napisał... Zerknij na YT i poszukaj filmów na domowe ćwiczenia w tej kwesti, a żeby się nawet dowiedzieć więcej o operacjach czy leczeniach w poszczególnych przypadkach:
np.:
youtube. com/watch?v=J7-L9MFRXD8

Kumpel miał jakiś Bioness Technomex L300 takie urządzenie zakładane na nogę jak był po udarze i twierdził że pomaga, ale nie wiem czy tak dobrze. Zwykłe ortezy na opadające stopy to nawet ten co ja ostatnio używałem REH4MAT miał na wyposażeniu...
Zdrófka!
majkowski1 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem