Wątek: HIFI bluetooth
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.09.2019, 13:14   #10
cris
 
cris's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Śliwice
Posty: 35
Motocykl: RD07a
Przebieg: za mały
cris jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 22 min 53 s
Domyślnie

W budżecie zmieścisz się z tym a i podstawowe założenia spełnia:
https://www.x-kom.pl/p/218820-akceso...o-adapter.html
Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
czy macie jakieś sprawdzone rozwiązania, które zapewnią w miarę dobrą jakość odtwarzanego dźwięku a nie zrujnują kieszeni?
Od razu zaznaczam, że tego Logitecha nie sprawdzałem.
Podstawowe pytanie to co rozumiesz przez w miarę dobrą jakość dźwięku? Dla mnie osobiście platforma z zielonym kółeczkiem nie oferuje dobrej jakości dźwięku
Weź też pod uwagę, że w takiej konfiguracji do odtwarzania muzyki będziesz musiał mieć non-stop odpalony streaming z telefonu, kompa etc.
U siebie zrobiłem taki system: kompjutor Raspberry Pi + dodatkowa karta dźwiękowa HiFiberry i to wpięte do zestawu audio. Na RPi zainstalowany system LibreELEC - specjalnie pod ten sprzęt system z oprogramowaniem Kodi, czyli takim domowym centrum multimedialnym, zielone kółeczko i inne platformy też obsługuje.

Minusy takiego rozwiązania:
- przekracza Twój założony budżet, bo koszt sprzętu to około 300-400 zł (można poszukać używanych, będzie taniej)
Plusy:
- odtwarzacz samodzielny
- obsługuje mnóstwo platform streamingowych
- prywatną kolekcję muzyki też włączysz z dysku
- zarządzalne z telefonu, komputera, jak wolisz; są darmowe aplikacje, jest też interfejs www (a jak się uprzeć to i pilotem od tv można, tylko potrzebny jest adapter za jakieś 30-40 zł)
- streaming prosto z urządzeń też obsługuje, np. z telefonu do Kodi i dalej na wzmaka

Poza tym wspomniałeś, że wzmacniacz masz zacny, więc tym bardziej mógłbyś wykorzystać możliwości DAC z karty HiFiberry

W razie czego chętnie pomogę w doborze sprzętu i konfiguracji.
cris jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem