Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.02.2019, 15:16   #8
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie Nowy motocykl - leasing konsumencki

Leasing konsumencki od strony kosztów nie powinien się szczególnie różnić od kredytu (konsumenckiego) - oczywiście przy umowie o pracę. Właściwie teoretycznie leasing powinien być nawet droższy bo firma leasingowa finansuje się z marżą np. banku, ale w praktyce różnie to bywa.
Zarówno kredyt jak i LK mogą być b. mocno dostosowane od strony parametrów finansowych.
Różnią się głównie własnością pojazdu - w kredycie jesteś właścicielem, a bank się zabezpiecza cesją z polisy, zastawem albo czym tam jeszcze. W LK właścicielem jest leasingodawca i możesz ewentualnie na koniec pojazd wykupić. To ma pewne konsekwencje, głównie w podróżowaniu za granicą. Poza tym obciąży Cię ponadnormatywnym zużyciem pojazdu jeśli go będziesz zwracał. Za to z kolei zwykle szkody z polis nie obciążają Twoich zniżek.
Firmy leasingowe mają zwykle łagodniejszą politykę dot. ryzyka kredytowego bo są właścicielem pojazdu i łagodniej patrzą na zdolność kredytową leasingobiorcy.

Reszta to trzeba oferty konkretne porównywać.

Ciekawą formą jest najem długoterminowy - mam tak wynajęte (leasingowane konsumencko) auto na rok. Płacę X PLN miesięcznie, jeżdżę i po roku oddaję. Po drodze nie interesuje mnie nic praktycznie. Pytanie czy chcesz moto mieć, czy użytkować.

Ostatnio edytowane przez kristoch : 24.02.2019 o 15:23
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem