Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.02.2019, 16:26   #47
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,162
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 1 godz 30 min 54 s
Domyślnie

O sposób rozliczenia pyta też zakład energetyczny.
Rozliczenie można pojmować dwojako.

Ja mam rozliczenie co 6 miesięcy (wydruki i informację z ZE). Płacę za to jak pamiętam ok 68 zł. czyli ok 136 zł. rocznie. Teraz to zmienię na rozliczenie raz na rok, bo jest bardziej korzystne, jeśli mam nadprodukcję prądu ( jeśli ktoś ma małą instalację i produkuje dużo mniej prądu , niż zużywa, będzie musiał dopłacić za energię jednorazowo w przypadku rozliczenia tylko raz w roku)

Po pełnym roku 365 dniach (net metering) w skrócie myślowym "zeruje nasz licznik" dał do sieci - pobrał z sieci" i wchodzimy w kolejny roczny okres rozliczenia. Prąd którego w tym czasie (365 dni) nie zużyjemy, a stanowi nadprodukcję przepada na rzecz ZE. Dlatego jak napisałem w mojej 1 odpowiedzi należy dobrać instalację do ilości zużytych kWh prądu (zwiększając ją ewentualnie, jeśli planujemy zwiększyć jego zużycie np. przez założenie klimy).

Muszel, przecież to samo napisałem o net meteringu. Net metering to jedno, a rozliczenie z ZE i jego okresy jak pokazałem, to co innego. Pewnie jak ktoś się uprze, to może rozliczać się co miesiąc z ZE. Piszę to z praktyki bo mam od 2016r. PV, a nie zgłębiania literatury.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś

Ostatnio edytowane przez sebol : 01.02.2019 o 18:05
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem