Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.01.2019, 18:45   #41
Dylan
Orzeszek
 
Dylan's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: RLU DESANT
Posty: 176
Motocykl: DR-Z 400
Dylan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 57 min 49 s
Domyślnie

Sam już nie wiem o czym dokładnie jest ten wątek, ale dorzucę coś od siebie bo ktoś wspomniał o programowaniu CNC. Programowanie CAD/CAM, czy jakiegokolwiek software do tych maszyn daje dużo frajdy i rozwija. Te maszyny się lubią psuć(przynajmniej moje ) więc jeśli masz podwójne stanowisko(operator-programista czy technolog) czy doglądasz maszyn które programujesz to praca jest bardzo urozmaicona i nie można narzekać na nudę. Same tworzenie elementów,obliczenia bardzo rozwija wyobraźnię i pozwala się zaangażować. Branża jest wąska, trudno się przygotować do pracy na takich maszynach gdzieś w szkołach(zależy też od branży), więc zdobyte doświadczenie, praktyka owocuje i ma dużą wartość. Zajmuje się takimi maszynami, ale do drewna i gdzieś na końcu świata więc wielkich kokosów nie ma. Jednak praca w metalu w bardziej rozwiniętym rejonie daje spore możliwości, zarobkowe i rozwoju. Serwisant takich sprzętów zarabia znacznie lepiej - ale widzisz rodzinę na weekendy i bujasz się firmową Skodą po całej Polsce. Można i tak.

PS. Wiadoma sprawa, że bardzo dużo zależy od konkretnej firmy i branży ale nie chcę jeszcze bardziej gmatwać tego wątku : ) chciałem tylko podrzucić Ci kolejną możliwość do rozpatrzenia
__________________
Dylan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem