Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.09.2018, 11:57   #36
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,329
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 6 godz 39 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GrubyByk Zobacz post
Nawiercić i spróbować wykrętakiem? Ewentualnie nawiercić tuż pod średnicę nitek gwintu. Może zluzuje i wyjdzie. Jak popsujesz to mam zestaw naprawczy do gwintów chyba 6-8-10
Pytanie brzmi. Jak zrobić to osiowo.
Cytat:
Może zluzuje i wyjdzie
Przeciwnika już zlekceważyliśmy i zakładam kamień (bo już przeciętne metody zawiodły) - czyli wkrętak albo rozbije otwór w alu albo utknie w śrubie i będę miał jeszcze fajniejsze zagadnienie. Gwint nie jest problemem.

Cytat:
Piec na stole czy w ramie? Co robiles super bohaterami bo tam ani nie ma do czego dospawac ani co grzac No chyba ze efektten jest skutkiem poprzednich zabiegow. Na poczatek lewe wiertlo proponuje jak nie pojdzie to tylko rozwiercic i nagwintowac.
Bingo ! Miło posłuchać trafnego pytania-Piec w ramie i trwa wewnętrzna walka bohatera dramatu(To ja) by zrobić wiele żeby nie odkręcać juz żadnej więcej śruby niż to absolutnie konieczne- taka trauma

Czy to efekt poprzednich zabiegów- nie wiem. Na początku był mały grzechotnik. Później nieco większy. Było do czego spawać. Po spawaniu juz nie było To efekt po odkręcaniu przyspawanej nakrętki.

Lewe wiertełko mnie kusi. Gwint to M6 śruba w japonskiej klasie "gównolit 10". Czy poprzednik dojebał ją pneumatem na kleju?- nie wiem. Wole nie pytać-przekleństwa mi sie skończyły.

Ostatnio edytowane przez Prince : 18.09.2018 o 20:10
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem