Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.09.2018, 13:07   #65
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Dobrze, że ja nie tracę poprawiając coś za co zapłaciłem i czekalem 5 miesięcy.
Jedziemy dalej? Co to? Światło do jazdy dziennej? Patrze, wyłączone na włączniku . A się świeci..
Sprawdzam dalej i widzę , nie chciało się nawet wyregulować czujnika stop po złożeniu? Cały czas włączony? No fakt, po co, to trup. Świeci stop cały czas? Nieważne. Zrobione, można odbierać. Poprawi sobie. Za świecący stop mam od razu problem przy pierwszej kontroli, rozumiesz?

Za serwis gaźnikow, w których się zapomniało dokrecic dysz - kasa do zwrotu?
Za obita ramę malowana u Ciebie - kasa do zwrotu?
Za niewywiązanie się ze zleconych prac i okłamywanie o ich stanie kasa do zwrotu?
Czy jak małe dziecko? Odpowiedzialność za błędy zerowa? Musimy znaleźć wspólnymi siłami winnego. Może rzeczywiście to wszystko zrobili Ci od transportu. Pomyśleli sobie, zrobimy kawal,poluzujemy mu dysze w gaźniku.

Później dodam dźwięk sprzęgła po rzekomej inspekcji, na wciśniętej klamce. Bo tutaj chyba nagrań nie idzie dodać.

A przypomniało mi się. Podwójna dysza olejarki? Tak, był temat. Dzwonie i pytam czy mi zamontujesz jak zamówię do Ciebie obustronna dysze scottoiler. Mówisz że nie ma to sensu bo z doświadczenia wiesz że ta wystarcza. Mówie, ok, to zostawiamy stara. Dlaczego na kazdym, ale to każdym kroku kłamiesz?
Fakt,.też klamalem. Ale jak miałem 15 lat, i nie potrafiłem wziąć odpowiedzialności za swoje błędy.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20180901_125759.jpg (969.9 KB, 40 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 08.09.2018 o 13:03
adoado0 jest offline