Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.08.2018, 09:33   #33
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,107
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 11 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Wczoraj robiłem badanie techniczne i gość mnie pyta czy sprawdzałem dokręcenie śrub gmoli, ramy itp, popatrzyłem trochę jak na wariata, że niby śruby mogą się odkręcać? No, mówi kilka razy już przykręcał, nie drążyła dalej tematu, bo gość z gatunku gaduła, a ja chciałem jechać na wieś. Co do smarowania to co serwis zmieniam olej w silniku, olej w dyfrze, co w bonusie równa się jego kontroli. Jak na razie to zużyła mi się przednia lampa, wypaliła się z deczka. Trzymam reżim serwisowy i motocykl ma wymieniane elementy w odpowiednim czasie. Ciekawa sprawa z tymi interwałami. Gdy go kupiłem to oleju w dyfrze miało się nie wymieniać, ale już podczas pierwszego serwisu sprawa była nieaktualna, wymiana miała być po 80 kkm, na drugim serwisie już po 40 kkm. Gdy wymieniono mi kardan na gwarancji przy 35kkm , procedura mówiła o wymianie co 20 kkm, stwierdziłem że będę wymieniał co serwis. Pasek alternatora na początku była mowa o 120 kkm , bardzo szybko zredukowali do 60 kkm , a przy ostatniej wizycie zmieniłem pasek bo teraz jest co 40kkm . Na przykładzie paska widać że jakość się zmienia. Nigdy nie straciłem prądu ale pasek przy 60 kkm miał miejscami prześwitywał. Tarcze z przodu oryginał i nie więcej niż 3 pary klocków, tył sporo więcej i dwie tarcze bo klocki się skończyły znienacka. Teraz dla spokoju chcę mu wymienić te linki od gazu, bo chyba powoli dają sygnał że są zmęczone. Tarcza sprzęgła oryginalna. Świec nie liczę oraz filtrów bo to zgodnie z interwałami.


Lekko z nami nie ma ale wozi nas dalej. Niestety opony się też zużywają, no i zapomniałem o paliwie, ale teraz gdy wróciłem do oryginalnego kolektora to spalanie spadło o minimum pół litra .
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem