Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.08.2018, 08:20   #617
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Chyba nic trudnego dorobić blaszkę z dziurka, gorzej bedzie z przykreceniem tego, pozostanie na kleju ma imen chyba tylko.
nie wiem ile tam jest miejsca ale można zrobić to dwojako: okrągła blacha wycięta w środku w kształt wielowypustu wałka i przetłoczona tak aby być wypukłą lekko w stronę zębatki - będzie się kręcić razem z zębatką. Lub element toczony coś w kształcie kubka z otworem okrągłym. Dno kubka niech ma 1mm grubości - wystarczy. O tyle odsunie minimalnie zębatkę w lewo /ale nie sądzę, żeby to miało wpływ na cokolwiek/ a sam osłoni uszczelniacz... Będzie się to opierać o tuleję dystansową. Jakby był problem tuleję można przetoczyć na długość o ten 1 czy 2mm, lub można się wręcz zastanowić nad jej skróceniem bez czegokolwiek - wtedy zębatka będzie bliżej karteru = mniejsze prawdopodobieństwo, że coś wpadnie. Ponownie podkreślam, że nie wiem ile tam jest miejsca, które trzeba 'wypełnić'.

Ja mam jeszcze jedno takie spostrzeżenie - honda na poziomie nitów łańcucha nie zrobiła zagłębienia w karterze i osłanianie samego uszczelniacza może nie dać tak wiele dla tych, którzy będą faktycznie jeździć w faktycznym terenie - łańcuch może wciągnąć sporszy kamień jak widzicie i rozwalić karter/osłonę łańcucha.
Jeśli już robić to coś co zlikwiduje jakiekolwiek miejsce w okolicy łańcucha i zębatki ALE samo będzie na tyle wytrzymałe, żeby się nie urwało i nie zrobiło syfu.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem