Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.04.2018, 10:50   #27
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,956
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 5 min 22 s
Domyślnie

Nie wiem jak i gdzie chcesz jeździć, ale wiem że dla jednych off to prosta szutrowa droga a dla drugich Regiment 13, Panorama czy Tuareg Rally.
Miałem wiele enduraków gaźnikowych i wtryskowych, te drugie są fajne bo można grzebać w mapach, personalizować silnikowo. Po latach spędzonych w górskich paryjach czy afrykańskim piochu zaobserwowałem że te drugie są bardziej podatne na uszkodzenia, takie jak pompa paliwowa, sterownik/moduł, czy inny elektroniczny gadżet. Poczytaj jak super sprawują się nowe TPI kata w dwupaku, jakie problemy mają nowe WR-ki czy CRF-y.
Mój kumpel elektronik zawsze mówi że sprzęt który stoi w domu się psuje a co dopiero coś co tyra po wodzie, błocie czy piochu.
Moimi zdaniem w takich warunkach im mniej elektroniki tym mniejsze prawdopodobieństwo padnięcia.
W gaźnikowcu przedmuchujesz gaźnik i jedziesz dalej, zajmuje to godzinę. A na zapas zabierasz ze sobą na wyjazd, cewkę, moduł i świece.
Oczywiście jeżdżąc w koło domu przypadłości opisane powyżej można olać, bo jak padnie to jakoś sobie zawsze poradzisz. Jadąc dalej wtryskowcem to też nie żaden problem, ale trzeba mieć ze sobą wszystko na podmianę.
To tylko moje skromne zdanie.
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem