Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.03.2017, 15:33   #96
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Te 10 lat temu walczyłem w tematach zgłoszenia budowy takiej oczyszczalni... Odbiłem się od inspektora w starostwie. Powiedział, że nie i chuj. Dlaczego nie? Bo nie, nie wyda zgody.
Przyciśnięty do ściany, aby jakoś to zaargumentował, powiedział że ustęp pozwalający na budowę czegoś takiego to wynik "lobbingu producentów przydomowych oczyszczalni ścieków"... Ręce mi opadły, nie było płaszczyzny do rozmowy i sensu na stratę czasu...
Nie wiem, na ile się do dzisiaj zmieniło w tym zakresie, ale przynajmniej wtedy przydomowa oczyszczalnia kojarzyła się urzędasom z ordynarną rurą z gównem wpuszczoną prosto do gruntu, dlatego nie było tendencji do rozpowszechniania tego rozwiązania. Idealnym więc, ekologicznym, zdrowym i wygodnym rozwiązaniem są natomiast szczelne szamba, które chwilę po odbiorze domu miały przebijane dna, aby gówno sączyło się równą strugą w grunt. Tak robi chłop od wieków i jak widać nadal hołduje się tej tradycji. Pomijam równie powszechne przypadki budowania przelewów do rowu melioracyjnego, deszczówkowego, co widać chyba na każdej wsi i czuć każdego lata...
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem