Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.03.2017, 10:19   #63
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,482
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 dni 6 godz 57 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Interesowałem się i na chwile obecną programów dofinansowania do Kolektorów Słonecznych oraz Fotowoltaiki BRAK (globalnie w skali kraju ) mogą jedynie pojedyncze gminy to robić czyli takie które sa bogate i nie maja innych wydatków a pokrywac 100% kosztu z własnej kieszeni to nie spina się biznesplan

Strobus w przypadku wjazdu i wejscia od poludnia masz ograniczoną możliwośc aranżacji po pierwsze ogrodu (słabo roślinki rosna od zacienionej północnej strony), jak masz garaz z tej strony to zamiast słonko ogrzewac salon lub inny pokoj który mógłby byc w tym miejscu ogrzewa Ci tylko brame garazową- mam tak wjazd ale kupując działkę o tym nie wiedziałem.
Bardzo mało jest gotowych projektów z takim układem stron świata a jak ktoś pisał że zrobienie projektu na miarę przez Architekta jest porównywalnym kosztem co kupienie gotowca to na pewno nie dotyczy to okolic Warszawy- tu Architekci mi "śpiewali" za taki projekt między 12 a 15 tys. (gotowiec kupiłem za 3 tys.- po przejrzeniu kilkuset projektów)
Aranżacja projektu gotowego do planu zagospodarowania kosztowła mnie 1,5tys.- musi to zrobić Architekt z uprawnieniami i jest to obowiązkowe- składasz to razem z wnioskiem o zgłoszenie budowy (nie wiem jak przy pozwoleniu bo ja budowałem nowym trybem na zgłoszenie)
trochę projektów gotowych jest

przy okazji może się zareklamuję, jak by ktoś szukał gotowca to zapraszam, jakiś rabat pewnie się znajdzie

http://archetyp.pl/
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem