Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.01.2017, 21:58   #4
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 977
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 godz 31 min 3 s
Domyślnie

I znalazłem przyczynę !!

Poszłem do garazu zeby posprawdzac te napięcia na wyższych obrotach , ale cały czas od początku czułem że coś jest nie ok z prądami w mojej trójeczce . Światła takie jakieś żółto pomarańczowe , ale tłumaczyłem to sobie tym że pewnie to taka przypadłość trójki .
Odpaliłem , miernik no i pomiary . Na światłach było tak ;
1200- 11.8V
2000- 12.2V
3000- 13.0V
4000- 13.8V
5000- 14V

Bez świateł
1200 - 13
2000- 13.5
4000- 13.6 ..

Wiedziałem że coś jest nie tak a spodziewałem się najgorszego , że cewki / uzwojenia się poszły j..ać .
Więc Rozpinam kostkę z trzema zółtymi przewodami co ida do altka - nie da się rozłączyć - na siłę poszło , ale co się okazuje . Kostka od wewnatrz tragedia . Postapiane wtyki i zwęglone no i zwarcie między 2 fazami właśnie w tej pi..dolonej kostce . Myślę sobie , jak było zwarcie to i uzwojenia tez poszły się j..ać . Kostki odciete i w śmietnik od razu .



Że przez takie goowno tyle problemów ..
ale miernik , omy i chwila prawdy . Do masy przebicia brak między fazami taka sama rezystancja Po odpaleniu na przemiennym napięciu mierzone takie same napięcia między fazami tj koło 17V
Jednak HONDA to porządnie te silniki robi - Cewki pomimo zwarcia się nie spaliły a już widziałem zwalanie dekla , wymiana cewek itd .. . Czyli co - kostki robiły problem to się ich pozbywam . Lutownica i robię to co uczyłem się na praktykach - cyna i pobielanie końcówek , koszulki termokurczliwe , lutowanie żółty na żółty



No i chwila prawdy ... silnik odpalony , światła włączone i ..

1200 - 13 V
od 2000 do 6000- 14.4 V
A światła nabrały ładnej białawej barwy w końcu .
Cieszę się że to tylko taka pierdoła i obeszło się bez grubszych napraw tak jak miałem w DR . Sprawdzcie sobie jak wygląda wasza kostka - ta od regulatora co idzie z żółtymi 3 przewodami ( górna ) jak jest podejrzenie ze z ładowaniem cos nie tak .
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem